ווטסאפ עיסקי

ווטסאפ עיסקי

ווטסאפ עיסקי 1200 1200 מורנט

ווטסאפ עיסקי – למי זה מתאים ואיך עובדים עם זה?

יש לא מעט דרכים לתקשר עם לקוחות העסק, חלק ישירות וחלק פחות. ידוע שתקשורת טובה בין עסק ללקוחותיו היא זו העושה את כל ההבדל, בין היתר, בין הצלחתו של העסק לבין כישלונו ועסק שמשקיע בתקשורת הזו יכול למשוך אליו לקוחות רבים ולשמור אותם לצדו. הטכנולוגיה החדשנית המתקדמת של ימינו הביאה אתה מגוון רחב מאד של פתרונות תקשורת ודרכים ליצור קשר עם הלקוח ביום יום. אחת מהן היא הווטסאפ, שכולנו מכירים, וכאשר מדובר בעסקים אנחנו מתכוונים לווטסאפ העיסקי.

 

למי זה מיועד

ווטסאפ עיסקי פונה כאמור לעסקים מכל התחומים ובכל סדרי הגודל. כמו זה, הפונה אל המשתמשים הפרטיים, גם הוא מאפשר תקשורת יומיומית עם אנשי הקשר שלנו, כשבמקרה של עסק מדובר בלקוחות. באמצעות הווטסאפ העיסקי יכול העסק להגדיר את פרופיל העסק שלו, לשלוח ללקוחות הודעות אוטומטיות כאשר הוא איננו זמין או הודעות המברכות את הלקוח על פנייתו הראשונה. הוא יכול לבצע פעולות שונות, כחלק מהאינטראקציה עם הלקוח ולאפשר לו ליהנות מזמינות גבוהה. הווטסאפ העסקי מוריד עומסים ומאפשר לעסק להיות זמנים ולספק מענה מהיר ויעיל מאד בהתאם להגדרתו במערכת.

 

היכן מתקינים אותו

את הווטסאפ העיסקי, כלי שירות ממדרגה ראשונה, אפשר להגדיר הן על טלפון נייד והן על טלפון נייח ולחברת אותו למרכזת הטלפון בעסקים העובדים עם מרכזיות טלפוניה. כמו זה, הפרטי, אפשר באמצעותו ליצור קבוצות שונות ואפילו תגיות, המתייחסות לסוגים שונים של לקוחות. עסק שיש לו ווטסאפ עיסקי יכול להגדיר גם קטלוג ובאופן הזה לספק ללקוח הפונה אליו בדרך הזו את כל המידע שהוא צריך אודות השירותים או המוצרים המוצעים למכירה. הווטסאפ העסקי עובד 24/7 והוא מציע מגוון של פעולות ויכולות. הוא כולל ממשקי שיווק וקליטת לידים ולמעשה – ניתן באמצעותו לשלוח הודעות מכל מקום ובכל זמן דרך המספר הארגוני וגם לקבל ממנו פניות ומסמכים שונים, כולל תמונות.

 

ליהנות מיתרונות רבים

היכולת לתקשר עם הלקוח גם כאשר העסק סגור או לאפשר לו, לכל הפחות, לקבל מענה ראשוני כדי שיידע שהוא חשוב, הכרחית למען הצלחתו ובייחוד בעידן של היום, בו התחרות בין בתי העסק קשה ומאתגרת מאד. ישנם כלים נוספים שניתן להוסיף לווטסאפ בשילוב עם תוכנות אחרות וחשוב לעשות זאת בצורה נכונה על מנת לספק את המענה המתאים ללקוח.

כדאי לשקול להוסיף מערכות תקשורת חדשניות ומתקדמות בעסק, מרכזיות מודרניות וגם כלי תקשורת איכותיים שיכולים לשפר את הדוח שיח עם הלקוחות ולייעל, באופן הזה, את תהליך עבודתו של נותן השירות. לא משנה אם העסק בתחילת דרכו או שמא זהו עסק וותיק מאד, יש להקדיש תשומת לב רבה מאד לעניין ולהשקיע במציאת הפתרונות המתאימים שייקחו את העסק כמה צעדים קדימה ויאפשרו לו להגשים את מטרותיו.

מעוניינים לשלב בעסק שלכם מערכות תקשורת חדשניות ומתקדמות? מור נט תקשורת בע"מ היא הכתובת הנכונה עבורכם. החברה, שידועה כיום כאחת המובילות והידועות בתחומה, מציעה מבחר של שירותים איכותיים בתחום התקשורת, עם התאמה למגוון צרכי העסק. לסקירת כלל המוצרים והשירותים המוצעים על ידה, לחצו כאן, ולקבלת מענה נוסף בטלפון, התקשרו ל – 03-6319000

מידע להורדה
שם הקובץ קובץ
מדריך הפעלת מרכזייה קובץ שירות להורדה
מדריך הפעלת טלפון ACT104 קובץ שירות להורדה
מצגת הדרכה להפעלת טלפון SNOM320 קובץ שירות להורדה
מדריך הפעלה למכשירי טלפון SNOM IP מסדרה 3XX
מדריך הפעלה למכשיר טלפון FANVIL C62 (אנגלית)
מדריך הפעלה למכשיר טלפון FANVIL C62 (עברית)
מדריך הפעלה לטלפון SIPTIP IP  + C56
מדריך הפעלה SNOM M9 (אנגלית)
מדריך הפעלה SNOM 300 (עברית)
מדריך הפעלה SNOM 320(עברית)
מדריך הפעלה Escene ES220N(עברית)
מדריך הפעלה T19P E2(עברית)
מדריך הפעלה SIP T46S(עברית)
מדריך הפעלה SIP-T48G(עברית)
מדריך הפעלה W60B&W56H(עברית)
מדריך הפעלה SIP-T26P(עברית)
מדריך הפעלה SNOM 725(עברית)
מדריך הפעלה SNOM 725(עברית)
מדריך הפעלה Escene ES320N(עברית)
פרטים ליצירת קשר
  • מען למכתבים ת.ד 9059, ת"א, מיקוד 6109001
  • טלפון: 03-6319000
  • מייל: service@more-net.com
  • שעות פעילות ימי א-ה בין השעות 8:30 – 17:30
דף מוקד שירות

מור נט תקשורת בע"מ מציגה את החידוש הטכנולוגי האחרון בתחום התקשורת, מרכזית טלפון מור נט תקשורת בע"מ מציגה את החידוש הטכנולוגי האחרון בתחום התקשורת, טלפון מור נט תקשורת בע"מ מציגה את החידוש הטכנולוגי האחרון בתחום התקש