יומן שיחות

יומן שיחות

יומן שיחות 930 961 מורנט

יומן שיחות

בכל פעם שאתם פותחים את אפליקציית הטלפון בטלפון החכם שלכם, נפרש בפניכם יומן השיחות הבסיסי שלכם. את היומן הזה אפשר גם להרחיב ולקבל הרבה יותר פריטי מידע על כל השיחות הנכנסות והיוצאות מהטלפון, לרבות מספרי טלפון, שעת שיחה, הזמן שנמשכה השיחה, קישור ישיר לקובץ הקלטה של השיחה, שיחות קודמות אל ומאותו מספר וכן הלאה. ברמה האישית, זה בהחלט מעניין אותנו מי התקשר אלינו ולפעמים גם דרושים לנו פרטים רבים יותר על שיחות ספציפיות עד כדי הצורך בשמיעת השיחה אופליין בזמננו החופשי. כאשר מדובר בעסק, יומן שיחות כזה יכול להשפיע בצורה דרמטית על רמת השירות שמקבלים הלקוחות ועל מאפייני התנהלות נוספים של העסק.

 

ניהול שיחות בארגון

כשמדובר במכשיר אחד, די פשוט וקל לתעד ולנהל את כל השיחות הנכנסות והיוצאות ממנו, אבל מה קורה כשמדובר בארגון עם עשר עמדות טלפון שונות שפעילות בזמנים שונים, לרוב בו זמנית ומול קווים שונים? איך מתעדים את כל השיחות וכל הפרטים על אותן שיחות ואיך מוודאים שכל השיחות מוקלטות ונשמרות? אפליקציה פשוטה שנמצאת על כל טלפון חכם, הופכת למערכת מורכבת כאשר מדובר בניהול שיחות בארגון ובדיוק מהסיבה הזאת, כאשר אתם מבססים את מערכת התקשורת בארגון שלכם אתם רוצים לשלב במערכת הזאת גם את הפונקציה של יומן שיחות.

 

מהי תרומתו של יומן שיחות לעסק שלכם?

כשאתם יודעים מי התקשר ומתי, כשאתם יודעים כמה זמן נמשכת שיחת טלפון של לקוחות עם מוקד המכירות וכמה זמן היא נמשכת עם מוקד השירות, כשאתם יכולים לנתח את הנושאים שבגינם מתקשרים הלקוחות וכשיש לכם תיעוד של כל השיחות ואתם יכולים לגשת לכל שיחה על כל פרטיה בלחיצת כפתור אחת, התוצאה הבלתי נמנעת היא שאתם יכולים לספק שירות טוב יותר ללקוחות שלכם והלקוחות שלכם יכולים להרגיש טוב יותר בעבודה איתכם. לניהול יומן שיחות בעסק יכולות להיות תרומות נוספות כמו תכנון התפעול ותכנון תהליכים עסקיים ואפילו פתרון סכסוכים משפטיים בין העסק ובין גורמים חיצוניים שונים שעובדים עם העסק.

 

נקודה משמעותית ושימוש חשוב בפירוט השיחות הינו כי העובדים המדברים בטלפון עולים לכם כסף רב . באמצעות ניתוח הנתונים תוכלו לדעת יעילות עבודתם,סיבות ומשך שיחות ,וטיפול בהורדת עלות כח האדם למענה הטלפוני או הרחבתו במקרה של שירות שעונה עונה על רצונכם והאמצעים שברשותכם

 

לעיתים כשלב ביניים ,ניתן להעזר בחברות חיצונית אשר נותנות את המענה ברמות שונות ובעלות פחותה מאחזקת כח אדם אצלכם.

 

אצלנו בחברת מור נט תקשורת, תוכלו למצוא את כל הפתרונות הקיימים לתכנון, הקמה וניהול מערכות תקשורת מתקדמות לעסק ובכלל זה פונקציות תקשורת מתקדמות כדוגמת יומן שיחות. מומחי התקשורת לעסקים של מור נט עומדים לרשותכם עם כל שאלה שמטרידה אתכם בנושא זה, והכל במרחק שיחת טלפון אחת. לפרטים נוספים, התקשרו אלינו עוד היום לטלפון 03-6319000.

מידע להורדה
שם הקובץ קובץ
מדריך הפעלת מרכזייה קובץ שירות להורדה
מדריך הפעלת טלפון ACT104 קובץ שירות להורדה
מצגת הדרכה להפעלת טלפון SNOM320 קובץ שירות להורדה
מדריך הפעלה למכשירי טלפון SNOM IP מסדרה 3XX
מדריך הפעלה למכשיר טלפון FANVIL C62 (אנגלית)
מדריך הפעלה למכשיר טלפון FANVIL C62 (עברית)
מדריך הפעלה לטלפון SIPTIP IP  + C56
מדריך הפעלה SNOM M9 (אנגלית)
מדריך הפעלה SNOM 300 (עברית)
מדריך הפעלה SNOM 320(עברית)
מדריך הפעלה Escene ES220N(עברית)
מדריך הפעלה T19P E2(עברית)
מדריך הפעלה SIP T46S(עברית)
מדריך הפעלה SIP-T48G(עברית)
מדריך הפעלה W60B&W56H(עברית)
מדריך הפעלה SIP-T26P(עברית)
מדריך הפעלה SNOM 725(עברית)
מדריך הפעלה SNOM 725(עברית)
מדריך הפעלה Escene ES320N(עברית)
פרטים ליצירת קשר
  • מען למכתבים ת.ד 9059, ת"א, מיקוד 6109001
  • טלפון: 03-6319000
  • מייל: service@more-net.com
  • שעות פעילות ימי א-ה בין השעות 8:30 – 17:30
דף מוקד שירות

מור נט תקשורת בע"מ מציגה את החידוש הטכנולוגי האחרון בתחום התקשורת, מרכזית טלפון מור נט תקשורת בע"מ מציגה את החידוש הטכנולוגי האחרון בתחום התקשורת, טלפון מור נט תקשורת בע"מ מציגה את החידוש הטכנולוגי האחרון בתחום התקש