מספר ווטאסאפ וירטואלי

מספר ווטאסאפ וירטואלי

מספר ווטאסאפ וירטואלי 1200 1200 מורנט

מספר וואטסאפ וירטואלי – נציג לכל דבר!

עסקים רבים בשנים האחרונות מתבססים על האינטרנט ועל אפליקציות נפוצות על מנת לפשט את העבודה הפנים ארגונית שלהם, לחסוך בהוצאות ולצעוד קדימה עם הטכנולוגיות המתחדשות. מספר וואטסאפ וירטואלי הוא אחד מהדברים האלה שיכול לעשות הרבה מאד סדר, לחסוך בהעסקת עובדים וכך גם לחסוך בהוצאות של העסק. מדובר ברובוט אלקטרוני שמזהה פניות של לקוחות או מתעניינים, מבין את השאלות או הבקשות שהם כותבים לו דרך הודעות וואטסאפ רגילות – ויכול לענות את התשובות הרלוונטיות בלי שיהיה צורך בהעמדת עובד בתפקיד זה. התוצאה – שירות לקוחות או מכירות אינטואיטיבי, אישי, כזה שניתן להתאמה לכל עסק או חברה וכזה שנותן ללקוח את התחושה שיש לו אל מי לפנות ועם מי לדבר!

 

איך זה עובד?

בבואו של בעל העסק להעמיד מספר וירטואלי לקבלת sms עבור הלקוחות שלו – כדאי לו להקדיש את מלוא תשומת הלב, הזמן והמחשבה להתאמת השאלות שישאל הרובוט הווירטואלי, שאלות שמתאימות להישאל על ידי קהל הלקוחות ויתרה מכך – להתאים את התשובות. גם לשפה של העסק שאיתה מזוהים הלקוחות וגם לכל תרחיש אשר בגינו הלקוחות עשויים ליצור קשר. דברים נוספים חשוב וכדאי לשים לב אליהם הם פנייה מגדרית נכונה לכל לקוח על פי שמו או לפי משיכה ממאגרי מידע, מענה מהיר ויעיל ככל האפשר וכמובן – מתן כל המידע הדרוש כך שהלקוח לא יבזבז זמן ויוכל לקבל את המענה הדרוש בלי בכלל לדעת שאין נציג אנושי בצידו השני של המספר.

 

לאילו שירותים מתאים המספר הווירטואלי?

מכיוון שמדובר בהתאמה אישית של השאלות והתשובות – מספר sms וירטואלי יכול להתאים למגוון רחב של שירותים, עסקים וחברות – המענה יכול להיות קשור בבקשת מידע נוסף, בהרשמה לדיוור המשך, בקבלת פרטים מדויקים אודות פעילות או מופע וגם בבקשה שיחזור נציג אנושי ללקוח (איסוף לידים). מכאן שתחומי העיסוק שמתאימים לשירות וירטואלי שכזה יכולים להיות מגוונים ורבים – ביטוח, מועדוני לקוחות, הרשמה לפעילות ועוד. אין ספק שבעזרת מיפוי מדויק של הפניות שעשויות להגיע מקהל הלקוחות והתאמה מושלמת של התשובות – אפשר לקבל הרבה מאד שקט נפשי וידיעה שהלקוחות נענים ויודעים שיש להם אל מי לפנות.

 

היתרונות הגדולים של מספר sms וירטואלי

כאמור – יש כאן לא מעט יתרונות והגדול שבהם הוא הסתמכות על רשת האינטרנט, על שירותים מתקדמים שכבר קיימים וכדאי לשדרג את שירות הלקוחות בעזרתם וכמובן שכל זה יקרה בלי להתפשר על איכות השירות והמענה שהלקוחות יקבלו. כאשר הלקוח מקבל תשובה רהוטה, ברורה, בשפה יפה שמתאימה לעסק וכמובן עונה לו על השאלה או הבירור שדרוש לו – הרי שלא יעניין אותו אם מדובר בנציג וירטואלי או בנציג אנושי והוא ישמח לקבל את התשובה שחיפש. ככה נותנים שירות לקוחות כיום, בעידן האינטנסיבי והמיידי של בקשה וקבלת מענה ושירות.

אנחנו בחברת מור נט מתמחים בהתאמת נציגים וירטואליים לעסקים מתחומים שונים ונשמח לעשות זאת גם עבור העסק שלך. אפשר לפנות אלינו לטלפון שמספרו – 03-6319000 או ללחוץ כאן והתרשמו משלל השירותים המתקדמים והמותאמים אישית שאנו מציעים ללקוחות.

מידע להורדה
שם הקובץ קובץ
מדריך הפעלת מרכזייה קובץ שירות להורדה
מדריך הפעלת טלפון ACT104 קובץ שירות להורדה
מצגת הדרכה להפעלת טלפון SNOM320 קובץ שירות להורדה
מדריך הפעלה למכשירי טלפון SNOM IP מסדרה 3XX
מדריך הפעלה למכשיר טלפון FANVIL C62 (אנגלית)
מדריך הפעלה למכשיר טלפון FANVIL C62 (עברית)
מדריך הפעלה לטלפון SIPTIP IP  + C56
מדריך הפעלה SNOM M9 (אנגלית)
מדריך הפעלה SNOM 300 (עברית)
מדריך הפעלה SNOM 320(עברית)
מדריך הפעלה Escene ES220N(עברית)
מדריך הפעלה T19P E2(עברית)
מדריך הפעלה SIP T46S(עברית)
מדריך הפעלה SIP-T48G(עברית)
מדריך הפעלה W60B&W56H(עברית)
מדריך הפעלה SIP-T26P(עברית)
מדריך הפעלה SNOM 725(עברית)
מדריך הפעלה SNOM 725(עברית)
מדריך הפעלה Escene ES320N(עברית)
פרטים ליצירת קשר
  • מען למכתבים ת.ד 9059, ת"א, מיקוד 6109001
  • טלפון: 03-6319000
  • מייל: service@more-net.com
  • שעות פעילות ימי א-ה בין השעות 8:30 – 17:30
דף מוקד שירות

מור נט תקשורת בע"מ מציגה את החידוש הטכנולוגי האחרון בתחום התקשורת, מרכזית טלפון מור נט תקשורת בע"מ מציגה את החידוש הטכנולוגי האחרון בתחום התקשורת, טלפון מור נט תקשורת בע"מ מציגה את החידוש הטכנולוגי האחרון בתחום התקש