מרכזיות לעסקים

מרכזיות לעסקים

מרכזיות לעסקים 1920 677 מורנט

מרכזיות לעסקים

כשאומרים שכל עסק חייב לראות את פני הדברים מנקודת מבטו של הלקוח, זה אומר בין היתר, שעל העסק להבין את החוויה שחווים הלקוחות שלו כאשר הם מנסים ליצור עמו קשר טלפוני ולהבין את הסטנדרטים שלהם מצפה הלקוח הטיפוסי, בהתאם לסטנדרטים הקיימים בשוק ובזירה התחרותית כולה. אם אתם רוצים לענות על שני הפרמטרים הללו, גם של הבטחת חוויית תקשורת איכותית עם הלקוחות וגם של עמידה בסטנדרטים המקובלים בשוק, אם לא יותר מכך, אתם חייבים מרכזיה לעסק.המענה הראשוני לשיחה ,איכות הקול,ורמת השירות הניתו הינם חלון הראוה שלכם!

 

איך יכולה מרכזיית טלפוניה לסייע לעסק שלכם?

תחילה חשוב להבהיר את הדבר הבא: כשאומרים מרכזיות לעסקים לא מתכוונים לאותן מרכזיות מיושנות שהיו קיימות בכל בית עסק אך לפני עשור או שניים. המרכזייה המודרנית היא מרכזיה עשירה בפיצ'רים, בעלת יכולות דיגיטליות מתקדמות, בעל יכולת ניתוח של תעבורת התקשורת בעסק ובעלת יכולת להוביל לשיפור משמעותי ברמת שירות הלקוחות של העסק. מרכזיות לעסקים בעידן המודרני מאפשרות לכם להיות בקשר עם הלקוחות שלכם בשלל ערוצים לרבות סלולר, תקשורת קווית, אינטרנט, סמס, ווטסאפ ועוד, והכל דרך מרכזיה אחת ששולטת בכל. המרכזיות המודרניות מאפשרות לכם לנהל יומן שיחות עם פירוט כל השיחות הנכנסות והיוצאות בעסק על כל הפרטים של כל שיחה ושיחה. הן מאפשרות לכם גם להקליט שיחות, לקיים שיחות ועידה, שיחות וידאו, שיחה מזוהה, שיחה באמצעות טכנולוגיית VoIP ועוד. לכל אלה יש השלכות עסקיות שבאות בסופו של דבר לידי ביטוי ברמת שירות גבוהה יותר ללקוח ובהתנהלות נכונה וחכמה יותר של העסק.

 

המרכזיה הטלפונית יכולה להפנות מספרים שונים ליעדים שונים בחברה וגם בעת הוצאת שיחה ניתן להגדיר מה המספר שיראה הצד השני( מספר ראשי,מחלקה,שלוחה)כך שהפונה זוכה למענה מהיר יותר וליעד המדויק.

 

איזו מרכזיה מתאימה לעסק שלכם?

עם כל כך הרבה דגמים של מרכזיות לעסקים, החוכמה היא לא רק לקבל החלטה על הכנסת מרכזיה לעסק, אלא על בחירת המרכזייה שתעניק לעסק שלכם ובהמשך לכך גם ללקוחות שלכם, את הערך הרב ביותר. התאמת מרכזיה לעסק כרוכה בתהליך של הבנת צרכי העסק, ניתוח פעילות התקשורת בעסק, ניתוח ערוצי התקשורת דרכם מתקשר העסק עם לקוחותיו ועם גורמים מקצועיים אחרים, ובהתאם לכך גיבוש מערך התקשורת כולו ובכלל זה גם המרכזייה שתנהל הכל.

 

אצלנו במור נט תקשורת תוכלו לפגוש את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום התקשורת לעסקים, ליהנות מייעוץ מקצועי ואישי לעסק שלכם ולהתרשם ממגוון רחב של מרכזיות לעסקים עם פונקציות דיגיטליות, קוויות וסלולריות מתקדמות, לרבות אפשרות לשילוב תקשורת בענן. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר בטלפון 03-6319000 וקבלו תשובות לכל השאלות המטרידות אתכם בנושא.

מידע להורדה
שם הקובץ קובץ
מדריך הפעלת מרכזייה קובץ שירות להורדה
מדריך הפעלת טלפון ACT104 קובץ שירות להורדה
מצגת הדרכה להפעלת טלפון SNOM320 קובץ שירות להורדה
מדריך הפעלה למכשירי טלפון SNOM IP מסדרה 3XX
מדריך הפעלה למכשיר טלפון FANVIL C62 (אנגלית)
מדריך הפעלה למכשיר טלפון FANVIL C62 (עברית)
מדריך הפעלה לטלפון SIPTIP IP  + C56
מדריך הפעלה SNOM M9 (אנגלית)
מדריך הפעלה SNOM 300 (עברית)
מדריך הפעלה SNOM 320(עברית)
מדריך הפעלה Escene ES220N(עברית)
מדריך הפעלה T19P E2(עברית)
מדריך הפעלה SIP T46S(עברית)
מדריך הפעלה SIP-T48G(עברית)
מדריך הפעלה W60B&W56H(עברית)
מדריך הפעלה SIP-T26P(עברית)
מדריך הפעלה SNOM 725(עברית)
מדריך הפעלה SNOM 725(עברית)
מדריך הפעלה Escene ES320N(עברית)
פרטים ליצירת קשר
  • מען למכתבים ת.ד 9059, ת"א, מיקוד 6109001
  • טלפון: 03-6319000
  • מייל: service@more-net.com
  • שעות פעילות ימי א-ה בין השעות 8:30 – 17:30
דף מוקד שירות

מור נט תקשורת בע"מ מציגה את החידוש הטכנולוגי האחרון בתחום התקשורת, מרכזית טלפון מור נט תקשורת בע"מ מציגה את החידוש הטכנולוגי האחרון בתחום התקשורת, טלפון מור נט תקשורת בע"מ מציגה את החידוש הטכנולוגי האחרון בתחום התקש