תשתיות תקשורת למשרד – מרכיב פסיבי

תשתיות תקשורת למשרד – מרכיב פסיבי

תשתיות תקשורת למשרד – מרכיב פסיבי 1714 677 מורנט

תשתיות תקשורת למשרד – מרכיב פסיבי

במשרד או עסק או ארגון, האבטחה והסודיות הינם חלק בלתי נפרד מההתנהלות. תשתיות תקשורת לקויה, מיושנת או תקולה גורמת לעבודה איטית ופיריון נמוך של העובדים. התקשורת הבטוחה יותר והמתאימה הינה זו הקווית ומה בעצם נדרש לנו?

1. תכנון על גבי סקיצת המשרד את עמדות העבודה בהן נדרש טלפון,מחשב או ציוד המתחבר לרשת כגון, מדפסת, אינטרקום, מכשיר נוכחות, מסכים וכיוב'
2. הארון:
יש להגדיר מקום הולם לריכוז כל הכבילה,עם גודל מתאים ותוך הקפדה על כללים אשר ימנעו תקלות לעתיד ויקלו על ביצוע שינויים בעתיד לדוגמה:
הארון אשר יותקן יהיה בגודל המתאים לסביבה שלו מבחינת מידות (נמדד ב U שזה בעצם רוחב סטנדרטי ובמספר מידות עומק) הארון צריך להתאים לכל הציוד האמור לשהות בו, עם מרווח אויר למנוע חימום יתר, הארונות כיום עשויים ממתכת אשר סופחת חום וקירור סביבתי מתאים בצורת מאוורר או בחדש תקשורת עם מיזוג..הזכוכית בחזית הארון – בזכותה ניתן לראות את מצב הציוד ואף עם נעילה. הארון עצמו מוטב כי יאפשר להכיל מכשיר UPS לגיבוי להפסקות חשמל ופס חיבורי חשמל תיקני עם כמות שקעים מספקת.
דגשים נוספים: הימנעות ממערכות מיזוג אויר בצמוד לציוד,מערכות שידור אלחוטיות העלולות לגרום הפרעות ,שמש ישירה והימנעות מהתקנה בקיר חיצוני,ותוך שמירה על גובה של פסי החיבורים (120-=180 ס"מ) וארון חשמל מרוחק במידה מספקת ותיקנית. ישנן נקודות נוספות רבות הנוגעות לארון כגון סימון ומספור של הנקודות, פנלי שערות לסידור הכבילה,פתילים מגשרים לפי צבע ותקן הכבילה וחיבור הארקה לחשמל. (בלוח החשמל יש להתקין מעגל נפרד עם ממסר פחת עצמאי עבור ארון התקשורת).

הקמת תשתיות תקשורת

כדאי לבדוק –

3. השקעים והכבילה:
כיום מקובל כי כבילה חדשה תהא בתקן המותאם לעבודה מהירה במהירות 1
גיגה – הסימן הבולט לכך הינו כבל שצבעו אדום ומוטבע בו יצרן ומהירות העברת
הנתונים (ישנם חיקויים ולא מעט הטעיות בכך) ,מחברים בארון ובשקעים בתקן
זהה. יש להכין כבילה בכמות מספקת למילוי צורך של הציוד אשר מתחבר
לרשת המשרד. השקע גם כן חייב להיות בסימון תואם לחיבור שלו בארון.
במקרים רבים ומטעמי חיסכון נעשה שימוש בכבילה חדשה בתקן נמוך = יותר, הדבר מספק לא פעם – כמובן בתלות באורך הכבל בין הארון לשקע וצרכי = = החברה וגם מעט יותר זול. יועצי תקשורת לא יצדיקו את החיסכון הזעום ביחס לאיכות תשתיות תקשורת.

תשתיות תקשורת למשרד

הקמת תשתיות תקשורת – החלק האקטיבי

1. מתגים:
מתגים הנם המרכיב אשר מחלק את התעבורה ברשת לכל המשתמשים,חלקן המועט הינו מנוהל על ידי המחשבים ובמרבית המקרים אינם מנוהלים.
המתגים בחלקם הינם בתקן 10/100 מגה ,והחדישים יותר בתקן 1 גיגה
ישנם מצבים ,וזה בהחלט מומלץ לחבר מתגים מסוג POE אשר מעבירים מתח לציוד במקום לחבר שנאים לציוד. המתג יספק מתח משתנה בין 5 V ל 50V לציודים שונים כגון טלפונים,מצלמות,אינטרקומים,מסכים,מערכות בקרה וחיישנים. על מומחה לחשב את הספק המתג המקסימלי ביחס לציוד המותקן בו על מנת שיענה על הצורך
מתגים מגיעים עם כמות יציאות משתנה בין 4 יציאות ועד ל 50 יציאות,חלקם מתוצרת יצרנים ידועים עם אחריות מורחבת ל 4 שנים וחלקם לא. מומלץ לקחת העניין בחישוב בעת ההקמה. כאשר המתג פעיל ומעבירים נתונים הנורית המייצגת את הציוד המחובר דולקת או מהבהבת בירוק.

2. נתבים:
נתבים הינם נקודה קריטית בכל ארגון מאחר והם השומר בפתח מפני כניסת מזיקים לא מורשים,נותנים עדיפות ככל שנדרשת למרכיבים מסוימים ומנהלים את הרשת על מרכיביה (לכל מחשב/מדפסת או רכיב יש כתובת חוקית ברשת) היכולות עם הרשאה לרשת פרטית (VPN) לעבודה מול שירותי ענן מאובטחים או עבודת חלק מהארגון ממכשירים חיצוניים בבית או בידי עובדים ניידים. הנתבים המסופקים ב "חינם" על ידי ספקי התקשורת אינם מספקים יכולות אלו ומוגבלים ביכולות שלהם
ניתן לחבר מספר נתבים לאותה רשת לצרכים שונים השאירו זאת בידי המומחים.

מידע להורדה
שם הקובץ קובץ
מדריך הפעלת מרכזייה קובץ שירות להורדה
מדריך הפעלת טלפון ACT104 קובץ שירות להורדה
מצגת הדרכה להפעלת טלפון SNOM320 קובץ שירות להורדה
מדריך הפעלה למכשירי טלפון SNOM IP מסדרה 3XX
מדריך הפעלה למכשיר טלפון FANVIL C62 (אנגלית)
מדריך הפעלה למכשיר טלפון FANVIL C62 (עברית)
מדריך הפעלה לטלפון SIPTIP IP  + C56
מדריך הפעלה SNOM M9 (אנגלית)
מדריך הפעלה SNOM 300 (עברית)
מדריך הפעלה SNOM 320(עברית)
מדריך הפעלה Escene ES220N(עברית)
מדריך הפעלה T19P E2(עברית)
מדריך הפעלה SIP T46S(עברית)
מדריך הפעלה SIP-T48G(עברית)
מדריך הפעלה W60B&W56H(עברית)
מדריך הפעלה SIP-T26P(עברית)
מדריך הפעלה SNOM 725(עברית)
מדריך הפעלה SNOM 725(עברית)
מדריך הפעלה Escene ES320N(עברית)
פרטים ליצירת קשר
  • מען למכתבים ת.ד 9059, ת"א, מיקוד 6109001
  • טלפון: 03-6319000
  • מייל: service@more-net.com
  • שעות פעילות ימי א-ה בין השעות 8:30 – 17:30
דף מוקד שירות

מור נט תקשורת בע"מ מציגה את החידוש הטכנולוגי האחרון בתחום התקשורת, מרכזית טלפון מור נט תקשורת בע"מ מציגה את החידוש הטכנולוגי האחרון בתחום התקשורת, טלפון מור נט תקשורת בע"מ מציגה את החידוש הטכנולוגי האחרון בתחום התקש